Áva

Áva je prvním vládcem Sanyei, který přišel na trůn poprvé od Katastrofy, která téměř způsobila vyhlazení vyspělé civilizace. Během jedné noci přišla celá země o své bohatství a veškerou technologii. Áviným úkolem je teď celou zemi sjednotit a vést zpět jejímu rozkvětu.

Historie

Nikdo z obyvatel nezná její původ ani její pravé jméno. Nikdo ani neví, kolik jí je let. Nevědí zda-li má rodinu a kde přesně bydlí.  Vědí jen to, že byla nejlepší lovkyní celé země, kde se své schopnosti s lukem naučila, také nikomu nebylo jasné. Někteří lidé dokonce tvrdili, že není člověk.

Na trůn se dostala po tom, co podstoupila Test uchazeče, který byl vytvořen speciálně pro vybrání nového Vůdce civilizace. Moudří se drželi starého proroctví, které pojednávalo o dívce neznámého původu, která najde ztracené bohatství země. S Ávou se setkali náhodou, když rozjímali u výběru nového krále. Našli ji v Thésternské výcvikové místnosti, kde sama spustila výcvikový program. Všechny fáze testu zvládla na 100 %, což se nikomu nikdy nepodařilo, navíc ho dělala den poté, kdy se konal výběr nového vůdce země. Stala se tak prvním a nejmladším vůdcem země Sanyea po Zániku První říše.

Pravé jméno Ávy bylo Ruihi. Vyrostla v bohaté rodině, dostalo se jí vzdělání a řádné výchovy. Z domova musela uprchnout, když se její šílený bratr Kaz rozhodl vyvraždit celou rodinu. Pokud by nestihla utéct do lesů, určitě by ji potkal stejný osud jako zbytek rodiny. Patnáctiletá Ruihi se vydala na jih od rodné domoviny, kde stálo hlavní město země. Áva divočinu neznala, byla zvyklá na své pohodlí. Po cestě si vysloužila otřes mozku a mnoho zranění – jedno z nich ji připravilo o možnost mít děti (aspoň to si myslela)

Po několika dnech bloudění a hladovění upadla do mdlob.

Konečně se probudila. Byla téměř celá obvázaná, rukou nemohla pohnout, hlad měla jako vlk. Stařík, který jí zachránil se jmenoval Manuk. Byl to bývalý lovec a jediný v zemi vlastnil kladkový luk, který pocházel ještě z dob před Katastrofou a k jehož výrobě či opravám byl potřeba materiál z dob Staré říše. Manuk bydlel v lese, kousek od Thésternu, v domku na stromě. Do města už nechodil, dokonce si někteří obyvatelé města mysleli, že už dávno zemřel. O Ávu se několik let staral, ukázal jí jak lovit, jak používat různé druhy luků, jak vyrobit různorodé hroty. Dokonce jí ukázal místo, kde ležel pozůstatek staré technologie, kterou mohla využít k jejich výrobě. Bylo to kousek od hory, kam se nikdo od Katastrofy neodvážil přiblížit. 

Áva byla velmi chytrá hlavně zvědavá a často chodila na výpravy k hoře. Což se jí jednoho dne vymstilo. Spadla do propasti plné strojů ze Staré říše, s sebou měla jen pár šípů a luk. Aby se dostala zpátky, potřebovala by nejméně patnáctimetrový provaz. Ten však mezi starými stroji nikde nenašla. Jediné, co kolem ní leželo, byly kovové střepy, jádra strojů, dráty, křemíkové opletení a mnoho jiných věcí. Napadlo ji, že by možná mohla dát do svazku ocelová lanka, ovázat je opletením, možná by vytvořila něco, co by jí pomohlo dostat se z propasti. Chyběl jí však hrot, který by se zachytil tak, aby držel pevně a ona mohla vylézt. Zkoušela kombinovat různé materiály, vytvářela nové tvary, některé materiály ani neznala, nakonec se jí povedlo vytvořit něco, co připomínalo kovový šíp s karbidovým pěti hrotem. To byla její jediná naděje. Měla jen jeden pokus. Vzala si luk, své lano položila kolem sebe, natáhla tětivu a vystřelila. Hrot se zachytil téměř na trávě nad propastí, v malém výklenku. Měla svou jedinou šanci. Začala šplhat, ale opletení začalo praskat. Áva už neměla do přetrhnutí lana moc času. Začala šplhat ještě rychleji, všechno se jí rozsypávalo pod rukama. Už byla téměř venku. Na poslední chvíli skočila a dopadla na ostré kamení vedle díry. Vysloužila si tím jizvu přes celou bradu, ale byla ráda, že žije. Manuk si tento den pamatoval jako den, kdy Ávu málem ztratil. Áva však celou událost brala z jiné stránky a začala přemýšlet nad tím, jakým způsobem by všechnu technologii mohla využít. 

Áva a její jizva po nehodě
Datum narození
Neznámý
Věk
cca 23
Místo narození
Neznámé
Sídlo
Théstern
Titul
Královna
Pohlaví
Žena
Barva pleti
Snědá
Barva očí
Oříškově hnědá
Barva vlasů
Hnědá
Výška
170 cm
Hmotnost
65 kg
2

1 názor na “Áva”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *