Žabí národ

Žabí národ je prapodivným společenstvím, které žije v močálech říše Fortis. Většina zástupců tohoto národa žije pod vodou, někteří se však již odvážili vystoupit na pevninu a alespoň takto okrajově poznat okolní svět. Jejich kultura je velmi tajuplná a okolní svět ji jen velmi těžko chápe. Ačkoli jen málo lidí dokázalo proklouznout do jejich uzavřené komunity a porozumět jim, psali a mluvili o žabím národě, jako o velice propracované komunitě, která v jistých oborech dalece přesáhla okolní svět. Národ žab jsou mistři v léčitelství, někteří z nich jsou šamany, kterým se podařilo ovládnout vodu jako jeden ze čtyř živlů.

Základní informace

Anatomie

Zástupci rasy žab mají mnoho barev pokožky. Byla pozorována zelená červená nebo i černá barva. Výzkumníci z říše Fortis vypozorovali, že se starším věkem, tmavne barva pokožky do černa. Charakteristické jsou pro ně také velké zuby, které s věkem sice málokdy vypadávají, ale celý národ trpí postupnou degenerací chrupu a hrozí, že v daleké budoucnosti budou úplně bez chrupu.

Civilizace a kultura

struktura

V jejich společenství není příliš organizovaných celků. Žáby si nezakládají na majetku, či vojácích, proto u nich nic jako armády nebo cechy neexistuje. Jedinou významnější organizací, je jejich náboženský kult čtyř živlů, vody, vzduchu, ohně a země. Vodu milují a umí jí používat. Ohně se bojí a vyhýbají se mu. Vítr respektují, ale nepoužívají ho. Zemi uctívají a to v podobě totemu z Netheritu. Právě z kultu i pochází veškeré vědění, které žáby znají. Odsud pochází všichni léčitelé a šamani, kteří v jejich komunitě jsou. Jako posvátný předmět je pro ně slitina známá pro obyvatele okolního světa jako Netherite. Nikdo neví, jak se k této slitině dostali, když byla poprvé objevena v Pekle až nedávno. Jejich Netheritový kámen nicméně v Urugbaru ležel již v době, kdy ho obyvatelé říše Fortis objevili. Jak se k němu dostali, zůstává prozatím pro okolí tajemstvím.

Technologická úroveň

Žabí národ nepatří k nejvyspělejším kulturním celkům. Jejich inteligence není na příliš vysoké úrovni. Povedlo se jim však dosáhnout v některých oborech mistrovské úrovně. Těmito obory jsou především léčitelství, rybaření či šamanismus.

Historie

O historii žab se mnoho neví, jelikož jen málokdo se naučí jejich jazyk a i když se ho naučí, je velmi těžké pochopit jejich zvyky, kulturu natož historii. Urugbar je jediným známým sídlem, které se nachází na pevnině a v žabím jazyce znamená domov. Vesnice je tvořena několika málo domy, které zde žáby v dobách, kdy vystoupili na povrch vybudovali. Jejich objevení lidmi říše Fortis není datováno, je však známo, že už zde museli žáby bydlet minimálně sto let. Brzy po objevení, se první učenci říše začali učit žabí řeči. Zjistili, že jsou žáby velmi přátelské a rády se dělí o znalosti. Po mnoha letech usilovné práce se to některým podařilo a bylo možné získat podrobnější informace o tomto národu. Následné s nimi začali někteří obyvatelé říše Fortis obchodovat.

Ochranářství

Národ žab je velmi střeženou a chráněnou rasou, která je v říši Fortis chráněna tím nejvyšším zákonem. Ten, kdo by žabí národ napadl, automaticky vyhlašuje válku i říši Fortis.

2

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *