Beligen

Beligen je hlavním městem Gilionské říše. Je sídlem panovníka a celého královského dvora, který sídlí v Beligenském zámku. Ten se nachází na kopci, kde původně stávalo hradiště statkáře Gorkyho.

Demografie

Obyvatelé Beligenu jsou vesměs lidé. Nachází se zde několik zástupců jiných ras, ale většinou to jsou pouze obchodníci z jiných zemí. Jelikož je Gilionská říše v aktuální době ve válce, přibylo i v Beligenu mnoho chudých lidí. Převážně se však nachází za západní hradbou města v uprchlických táborech. Ve městě jako takovém si lidé žijí poměrně dobře. V období míru by Beligen podle odhadů patřil k nejbohatším regionům celého Tillhendu. Navzdory ekonomickým problémům způsobeným válkou si beligenská šlechta nadále drží bohatství a s tím spojený odstup od měšťanstva.

Infrastruktura

Beligen patří k nejmodernějším a nejvyspělejším sídlům v Gilionské říši. Dominantou je samozřejmě překrásný zámek, tyčící se na kopci u řeky Gilion. Městu dominuje Beligenský zámek a Awyrův velký chrám, který je největším svatostánkem v zemi.

Město má rozsáhlý kanalizační systém, funkční nemocnici, univerzitu, bankovní dům i velký obchodní přístav. Cesty jsou dnes ve městě dlážděné, ačkoli byli v minulosti pouze štěrkové či hliněné. Hygienické podmínky jsou také poměrně na vysoké úrovni. Cizinci se často podivují, když vidí středověké město s tak vysokou kvalitou života.

Datum založení
0 po Záblesku
Typ sídla
Hlavní město
Populace
cca 4000
Lokace
Gilionská říše
2

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *