Gorky XX. Gork

Gorky XX. je dvacátým králem Gilionské říše po statkáři Gorkym. Vláda rodu Gorků je provázena mnoha chmurami a katastrofami. Nyní na trůně sedí druhá větev tohoto rodu, která je obvykle označována jako Beligenská větev. Hlavní větev rodu Gorků zanikla po meči během pádu hlavního města Pii.

Osobní historie

Gorky XX. se narodil jako prvorozený syn knížete Deona Gorka na Beligenském zámku v roce 345. Otcem mu bylo dáno jméno Anjen, ale po jeho nástupu na královský trůn přijal královské jméno Gorky. O jeho životě před trůnem není příliš, co povědět, jelikož pád Pii je připisován do roku 349, kdy bylo Anjenovi pouhých 5 let. Takže se brzy stal gilionským princem.

Anjen se po pádu Pii stal sice pouze korunním princem a královskou korunu si na hlavu na dvacet let posadil jeho otec Deon – jako král Gorky XIX, ale výchova mladého Anjena byla velmi odlišná výchově Beligenských knížat. Anjen byl od útlého věku připravován na trůn a jeho dětství tak nebylo příliš šťastné.

Princovu nelibost ještě přiživovala neoblíbenost jeho otce, který – navzdory naléhání špiček hlavního města – nechal zbořit Beligenskou čtvrť Tarverk, aby zde mohl vzniknout zabezpečený a vysoce efektivní zemědělský systém po vzoru Iterisu, hlavního města Egorei. Mnoho obyvatel tak přišlo o své domovy a proti trůnu se zvedla vlna odporu, která byla nicméně potlačena bez významnějších ztrát na životech. Toho si mladý princ všímal a vštěpoval si takové momenty, aby se v budoucnu nechoval jako otec.

Anjen byl pod otcovým tvrdým dohledem vychován jako budoucí král Gilionské říše a roku 365 usedl po otcově smrti na královský trůn. Tím se stal nejmocnějším mužem říše. Po prvotních problémech předal Gorky XIX. synovi prosperující království a Gorky XX. měl tak poměrně výhodné startovní podmínky pro svou vládu.

Gorky XX. Gork využil stabilní ekonomické situace v zemi a brzy po nástupu na trůn v roce 365 provedl vojenskou operaci na severní hranici říše. Zde se na Granitových polích střetl s Urr-Molskými skřety. Tak vznikla válečná linie, kde se vojenské jednotky obou států střetávají dodnes.

Mazlíčci

Gorky XX. vlastní černo-bílého hřebce Garsíva a papouška kakadu, který nese jméno Feldmaršál Duda a patří k nejstarším členům královské domácnosti.

Gorky XX. před tažením na Granitová pole
Datum narození
13.8. 345
Věk
21
Místo narození
Beligen
Sídlo
Beligenský zámek
Pohlaví
Muž
Barva pleti
Bílá
Barva očí
Modrá
Barva vlasů
Hnědá
Výška
176 cm
Hmotnost
71 kg
5

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *