Kicune

Kicunové jsou velice inteligentní lišky. Tyto lišky si na sebe mohou vzít, jak lidskou, tak liščí podobu, ale není to to jediné, co umí. Dále například umí létat, ovládat telepatii, procházet skrz zeď (záleží na tloušťce a materiálu), kouzlit atd.. Když se změní na člověka, tak jim jdou vidět liščí uši a ocas (pokud nemají speciální sponku viz Fox klan – snaha o sjednocení Fox klanu). Můžou se měnit i na rozdílné pohlaví. Nejčastěji se mění na ženy a postraší muže. Kicunové mají velmi dlouhou délku života a silnou imunitu. V průměru se dožívají 2 tisíce let. Kicunové se dělí na dva základní druhy. Zenko a Yako přičemž Zenko jsou ti lepší a Yako jsou ti horší. Dále do další skupiny, kterou je Ninko, ale ta není tak častá což je v některých případech dobře.

Fox fire

Fox fire (Liščí oheň) je speciální druh kouzla, které ovládají jenom Kicunové, nebo příbuzné druhy. Toto kouzlo umí už od narození. Na začátku života je slabé a následně každý 100 let je silnější. Než nedosáhne 1000 roku života, kdy toto kouzlo je nejsilnější po zbytek života. Toto kouzlo se dá charakterizovat, jako jeden nebo několik modrých plamenů, které dotyčný dokáže ovládat. Tyto plameny jsou většinou pod kontrolou, ale občas se může stát, že se dostanou mimo kontrolu. Z toho důvodu jsou všichni Kicunové povinní co 25 let dělat testy, jestli náhodou nemají pod 15 bodů kontroly (POC). Maximum bodů je 60. Když se stane, že mají pod 15 bodů, mají povinnost na měsíc jít do výzkumného centra, kde je následně překontroluji. V případě že je výsledek stále pod 15 bodů, jsou posíláni do výcvikových center.

Zenko

Zenko kicunové, nebo jinak řečeno poslové Inari, jsou hodní Kicunové. Tito Kicunové jsou často členy KONOSu a KV-VIA. Mají také největší zastoupení a to cca 55 % na rozdíl od Yako, které mají zastoupení cca 35 %. Zenko kicunové mají povinnost pomoci někomu v nouzi, či bránit Fox klan. Zenko často tajně pomáhají lidem, nebo je i dokonce chrání, dokonce se vyskytlo pár případů, kdy bydleli přímo se svým chráněncem. Tito Kicunové bývají většinou panovníky.

Yako

Yako kicunové jsou lstivé a zákeřné lišky. Bohužel tyto Kicunové často mohou za pasti v lesech, či za krádeže. Jelikož se tak děje už od počátku dějin Kicunů, tak to nevypadá, že by měli stanu se napravit. Proto v každým velkým městě musí být policejní stanice, v každé vesnici musí být alespoň jeden voják z vojenské policie a v každém lese (kromě Lesu ztracených duší) musí být několik lesníků, kteří mají za úkol kontrolovat, jestli zde náhodou nejsou pasti.

Ninko

Tito kicunové jsou nejhorší a 2. nejmocnější ze všech druhů. Ninko je pro normálního člověka neviditelná v případě, že ho nechce ovládnout. Když ji člověk vidí, stává se její obětí a není možné ho zachránit. Naštěstí Ninko je velmi vzácná, a proto jich je přibližně 0,5 %, ale stejně kvůli jejich schopnostem se musí držet pod zámkem. Všichni, až na výjimky, jsou držení pod věznicí ve speciálně vybudovaném městě přímo pro ně, aby nemohli škodit lidem a dalším formám života, které žijí na území Fox klanu. Pokud Ninko žije déle jak 1000 let není brána jako nebezpečná, protože ztrácí schopnost ovládnou lidi, či jiné životní formy a mohou opustit své město pod věznicí a vydat se do světa.

Devítiocasé lišky

Když kicune žije déle, jak 999,9 let, tak mu naroste poslední 9. ocas s tím, že dostává nové schopnosti. Nově také slyší vše, co se jen šustne na planetě, a proto taky jsou většinou velitelé armád nebo se dostanou k velitelském teamu KONOSu. Nově také mají možnost vystoupit z polo-povinné služby v armádě, mít děti nebo mohou být zvoleni za starostu města, či “ředitele provincie”. Devítiocasé lišky můžou hodně dostat, ale i hodně ztratit, protože ve Fox klanu je zákon, který nařizuje, že po dosažení devátého ocasu mohou být všechny jejich tituly odebrány. Tenhle zákon je v zákoníku pro ochranu panovníka. 

4

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *