Republika Lavila

Republika Lavila je nejstarším známým územním celkem na Tillhendu. Její založení je datováno až do desátého tisíciletí před Zábleskem. Jedná se o vyspělý neutrální městský stát ve středním Tillhendu, který nedisponuje nijak velkou vojenskou ani politickou silou.

Lavilané jsou prastarým národem, jejichž technologická vyspělost předčí ostatní státy v celém Tillhendu. I to je důvodem, proč se stát zachoval po tak dlouhou dobu a nebyl nikdy nikým dobyt nebo ovládán.

Hlavním městem je Holiton, který se tyčí na svazích horské přehrady. Město je proslulé svou luxusní vilovou čtvrtí – která je státníky mnoha tillhendských zemí často vyhledávanou destinací – a Bílým palácem. Ten slouží jako prezidentské sídlo a je dominantou města.

Za povšimnutí stojí zmínit vykopávky na jihu země. Zde Lavilané objevili prastarý chrám v pralese. Okolní státy se domnívají, že velká část technologické vyspělosti stojí právě na objevech pocházejících Aadelbundského chrámu.

Lavilané neuznávají obchod a straní se dění v mezinárodních kruzích. Jsou zastánci izolacionismu a protekcionismu. Jen propojit se s jejich státem pozemní infrastrukturou je prakticky nemožné. Jsou však signatáři mezinárodních smluv z Abradu. Díky tomu je země s okolním světem propojena alespoň přes infrastrukturu v Netheru.

Datum vzniku
cca. 9500 před Zábleskem
Hlavní město
Holiton
Mocenský systém
Prezidentská demokracie
Ekonomický systém
Tržní ekonomika
Sousedící země
Wigonská říše
Templar Empire
Urr-Molské klany
Gilionská říše
Kolonie Hrádek
2

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *