Říše Fortis

Říše Fortis je jeden ze starších územních celků ve světě Tillhend, která leží na jihu Středozemního kontinentu.

Významná města

Araghtul – hlavní město
Feron – zpracování železa (regios Araghtul)
Sienas – velké město s vojenskou pevností v jádru
Pilseta – přístavní město

Struktura

Říše Fortis je Konstituční monarchie v čele s panovníkem. Skládá se z 9 územních částí neboli Regiosů, kterými jsou Araghtul, Woodingh, Darktenst, Grenist, Mountsunh, Filedsfring, National raman argo, Pilseta-Sienas Kugu a Occidens.

Každý z regiosů má svého zástupce, který v Araghtulu má svoji kancelář a hájí svoje zájmy ve vládě.

Historie

Kolem roku 100 po Záblesku přišli na naše území první kmeny. Mezi významnější patří Feronové, Araghtulové a Žabí národ. Roku 200 byl založen Araghtul jako opevněná osada s pevností na vršku Vetus arge. Araghtul měl 150 obyvatel, školu, kovárnu a kasárna s 50 muži. K Araghtulu se připojovaly postupem času další rody až vznikla říše Fortis, která obsahovala Araghtul, Mountsunh a Sienas. Říše byla drancována různými kmeny především kmeny podporovanými vládci rodu Narsillů. Proto byla zahájena stavba hraničních pevností a vylepšení armády. S lepší armádou říše zvětšila svoje území téměř dvounásobně. V roce 300 vydal panovník Jirkays zákon o stavbě páteřní železnice mezi Araghtulem a Sienas, která se stavěla 20 let. Dne 15.5. 320 byl slavnostně otevřen severní koridor. V té době začala příprava Jižního koridoru, která ale měla mnoho odpůrců a přerostla v občanskou válku která trvala 15 let. Jižní koridor nakonec prošel díky dohodě o narovnání koridoru a vybudovaní lepší infrastruktury. K moci se dostal král Ondrays ,který zlepšuje ekonomiku, podporuje soukromníky a demokratizaci vlády.

Náboženství

Říše je značně ateistická. Méně než 20 % obyvatel vyznává mnoho bohů, které se liší podle kultur regiosů.

Mezinárodní vztahy

Říše Fortis je v alianci s Gilionskou říší a s Wigonskou říší. V míru je také po válce s kolonií na západ od říše, která patří Elejsonovy.

Rok založení:
200
Hlavní sídlo:
Araghtul
Titul Vůdce:
Král
Hlava státu:
Ondrays
Vládní systém:
Monarchie, Ústavní
Struktura moci:
Feudální stát
Měna:
Říšský zlaťák
Sousedící země:
Gilionská říše
Významní členové:
Ondrays
2

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *