Manuk

Adoptivní otec Ávy a bývalý lovec Sanyei.

Osobní historie

Manuk pochází z rodiny lovců Sanyei. Jeho otec byl lovcem, také děd a praprapraděd- který sloužil královské rodině, když ještě existovala První říše. Z generace na generaci se v rodině dědil kladkový luk, který může být použitý jak k lovu tak i v boji. Manuk už od mala věděl, že bude také lovcem. Také mu bylo zcela jasné, že k tomu, aby byl nejlepší, nebude stačit jen ,,zázračný luk”, jak ho obyvatelé začali nazývat. (V zemi totiž už neexistovalo moc zbraní z dob před Katastrofou). Musel se učit hodně novým věcem. Jeho otec mu ukázal, jak se o luk pomocí starodávné technologie starat a opravovat ho. Jeho matka ho naučila spravedlivému a dobrému chování.


Svou povahou byl dobrosrdečný a samotářský, pevně prozíravý ve všech směrech. A  ačkoliv byl docela vyrovnaný, v hlavě se mu často honila masa šíleností. Málokdy jej něco rozčílilo a vždy si dával pozor na to, aby šel lovit s čistou hlavou. Jednoho dne se tímto pravidlem neřídil a na lov se vydal rozrušený a téměř nesoustředěný.  Nepozornost se mu vymstila, když mu na lovu obrovská bílá šelma prokousla rameno. Nechtěl, aby ho někdo s tímto zraněním viděl, myslel si, že by to byla obrovská potupa. Nikdy své neúspěchy nedal najevo. Usídlil se tedy v lese na území Kiyak, kde měl své skromné obydlí na stromě a ve městě se vícekrát neukázal. Pro ostatní obyvatele se, jak sám chtěl, stal mrtvým. Živil se jen tím, co nasbíral, případně ulovil.

Manuk a Áva

Manuk si rád vychutnával čerstvý čaj z Beriček. Jednou, když vyrazil na sběr čerstvých plodů, viděl ležící mladou dívku, která byla celá od krve a tělo měla samou modřinu. Vzal ji s sebou do chýše a postaral se o to, aby ji zase postavil na nohy a uzdravil ji. Dívka prospala několik dní. Když se Manuk dozvěděl, proč Ruihi utekla, dal jí nové jméno Áva – podle své prababičky jménem Áveline. Tím zajistil, aby ji už bratr nikdy nenašel.


Manuk si během svého života nenašel ženu, kterou by pojal za svou manželku a ani nikdy neměl děti. Byl už trochu postarši a trápil se tím, že by nemohl nikomu předat své vědomosti a řemeslo. Když našel Ávu, věděl hned, že to bude Ta osoba, která jej jednoho dne nahradí. Miloval ji a staral se o ni tak, jako by to bylo jeho vlastní dítě a mladá Áva to cítila stejně. Když Áva dosáhla plnoletosti, dovolil jí ucházet se o místo lovce. Áva velmi rychle dosáhla pozice a reputace, kterou měl ve svém středním věku, Manuk. O pár let později poklidně zemřel, při svém odpoledním popíjení čaje.   

Mazlíčci

Vlk jménem Zelí.

Věk
Zemřel ve věku 73 let
Místo narození
území kmenu Marak
Sídlo
Kiyak
Titul
Lovec
Pohlaví
Muž
Barva pleti
Světlá
Barva očí
Modrá
Barva vlasů
Bílá
Výška
190
Hmotnost
85 kg

4

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *