Pravotvůrce a Gilionská pavéza

Pravotvůrce a Gilionská pavéza jsou legendárními artefakty Gilionské říše a dědictvím gilionských, které pochází až z dob prastarého města Gilion. Základy obou dvou předmětů nepochází z Tillhendu, ač byly obě zbraně během posledních staletí několikrát vylepšeny, ale vyrobili je kováři pocházející přímo z Gilionu.

Pravotvůrce

Pravotvůrce je meč gilionského stylu, který na Tillhend přinesl přímo Gorky I. Gork. Podle dokladů se původně nejednalo přímo o jeho zbraň, ale při útěku jej získal od stráže u brány, aby měla prchající skupina možnost obrany při případném napadení. Nejednalo se o jedinou zbraň přinesenou na Tillhend.
Mečů, které gilionští přinesli bylo hned šest. Pravotvůrce je však jediný, který se dochoval do dnešní doby. Ostatních pět mečů je v dnešních dobách ztraceno.

Majitelem Pravotvůrce je král Gorky XX. Gork, jenž meč zdědil po svém otci. Ten jej získal od posla těsně před pádem Pii – ač Gorky XVIII. kvůli své pýše a hrdosti v Pie padl, měl dostatek rozumu, aby zachránil alespoň dědictví svého lidu.

Jádro zbraně pochází z kovu, který se na Tillhendu nevyskytuje. Díky němu je zbraň velmi lehká a prakticky se nedá zlomit. Čepel zbraně je potažená netheritovým prachem. Rukojeť – stejně jako záštita – je zdobena velkým množstvím drahokamů, převážně pak Trinstenskými smaragdy. Ač prošla zbraň mnoha bitvami, je stále velmi ostrá, ačkoli ji nikdo nikdy nebrousil ani neopravoval.

Šest Gilionských mečů

PravotvůrceV držení Gilionských králů
VizovzorZtracen při pádu Pii
Ničitel padlýchZtracen při potopení Vánku v Uzavřeném moři
Awyrův plamenZtracen v Černé věži
DávnopravecZtracen během výpravy Gorkyho I. Gorka
NocijasZtracen během výpravy Gorkyho I. Gorka

Gilionská pavéza

Gilionská pavéza je mohutný očarovaný štít, který zhotovil Gristol Stod v prvních letech po Záblesku. Masivní dřevěná konstrukce s železným pobitím nedělá z pavézy jen velmi dobrou obrannou součást výzbroje rytíře, ale i účinnou zbraň v případě nouze. Očarovalo ji šest Awyrových kněží, kteří na ni vložili Awyrovo požehnání a ochranu proti plamenům.

Naneštěstí je Gilionská pavéza v dnešní době ztracena. Gorky I. Gork si tento artefakt vzal sebou na výpravu za nalezením prastarého města Gilion a od té doby ji nikdo neviděl. Je zde však naděje, že se tento artefakt nachází v hrobce, kterou gilionští badatelé v nedávné době odkryli na Granitových polích. Jestli však hrobka skutečně patří Gorkymu Gorkovi – jak se odborná veřejnost domnívá – ukáže až čas.
PravotvůrceGilionská pavéza

6

2 názory na “Pravotvůrce a Gilionská pavéza”

Diskuse uzavřena.